W Nowym Jorku powstanie kopalnia Bitcoinów za 700 milionów dolarów

Home » Mining » W Nowym Jorku powstanie kopalnia Bitcoinów za 700 milionów dolarów

kopalnia bitcoinówNajwiększa na świecie kopalnia bitcoinów może wkrótce powstać w Nowym Jorku. Firma wydobywająca kryptowaluty Coinmint przedstawiła plany budowy ośrodka na powierzchni 1300 akrów, które są obecnie zajmowane przez zakład wytopu aluminium w Massena w stanie Nowy Jork.

Kopalnia bitcoinów w Nowym Jorku

Coinmint zainwestował już 50 milionów dolarów w projekt, a dalsze pracę są w toku. Zakładając, że prace będą kontynuowane bez  większych problemów, obiekt będzie mógł zacząć działać w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Coinmint jest gotów zainwestować do 700 milionów dolarów w nową kopalnie.

Najbezpieczniejszy Portfel Sprzętowy - Ponad 100 Kryptowalut

Komentując projekt, Kyle Carlton, rzecznik Coinmint powiedział:

Rozpoczęcie działalności jest dużą szansą dla Massena.
Mieszkańcy tego obszaru i jego “zielona energia” była katalizatorem naszego ruchu i będzie fundamentem dla dalszej ekspansji. Obniżone koszty energii elektrycznej pozwolą nam konkurować na szybko rozwijającym się globalnym rynku kryptowalutowym.

kopalnia bitcoinów nowy jork

Massena Nowy Jork

Inwestor jest gotów zainwestować do 700 milionów USD

Miasto Massena jest wyraźnie podekscytowane nowym obiektem, ponieważ zapewni on wiele nowych miejsc pracy. Placówka będzie działać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku i będzie potrzebować techników, pracowników ochrony i personelu operacyjnego. Coinmint udowodnił, że są pewni inwestycji podpisując 10-letnią umowę najmu nieruchomości.

Aby firma pozostała opłacalna niezależnie od cen Bitcoina, Coinmint będzie korzystał z alternatywnych metod zabezpieczania taniej i czystej energii elektrycznej. Massena ma dostęp do zrównoważonych źródeł energii, w tym do elektrowni wodnych i wiatrowych, które pomogą w rentowności firmie.

Handel z Dźwignią - Lewar x 100 - Kontrakty Bitcoinowe

Coinmint będzie konkurować z dużymi kopalniami w Chinach i Rosji, a zrównoważone źródła energii pomogą zachować konkurencyjność. Rosja próbuje obecnie stać się największą górniczą potęgą rynku kryptowalut. Rosjanie inwestują znaczną ilość środków na budowę rosyjskiego Centrum Górniczego, które będzie działało podobnie do obiektu Coinmint.

Tagi:
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.