W pobliżu Nowego Jorku powstanie kopalnia kryptowalut zasilana energią z elektrowni wodnej

Home » Mining » W pobliżu Nowego Jorku powstanie kopalnia kryptowalut zasilana energią z elektrowni wodnej
W pobliżu Nowego Jorku powstanie kopalnia kryptowalut zasilana energią z elektrowni wodnej
26 sierpnia 2018 przez w kategorii Mining
Zdjęcie: Zapora Valatie, New York -Mapio.net

Kalifornijska spółka DPW Holdings ogłosiła plan odnowienia tamy wodnej na wodospadzie Valatie zlokalizowanej około 200 kilometrów na północ od Nowego Jorku. Zapora ma osiągnąć pełną operacyjność w czwartym kwartale 2018 r. i służyć jako w pełni dedykowane, odnawialne źródło taniej energii elektrycznej do kopania kryptowalut w kopalni zarządzanej przez spółkę.

Zabytkowa 1-megawatowa zapora Valatie Falls powstała w 1983 roku. W marcu obecnego roku została nabyta przez Valatie Falls Hydro LLC, wykorzystując finansowanie dłużne zapewnione przez Digital Power Lending, będącą również jedną ze spółek zależnych od DPW Holdings.

Inna ze spółek podlegających pod DPW, Super Crypto Mining będzie odpowiedzialna za obsługę techniczną kopalni kryptowalut. Ukończona farma ma być wyposażona w koparki AntEater, które Super Crypto Mining opracowało na początku roku we współpracy z Samsung Semiconductor. Dyrektor generalny i prezes DPW Holdings, Milton „Todd” Ault, III, powiedział:

Wykorzystanie zapory Valatie Falls w celu zapewnienia czystej, taniej i odnawialnej energii dla przyszłej farmy miningu kryptowalut Super Crypto to kolejny ważny krok w strategii naszej firmy. Projekt ten stanowił jedyną w swoim rodzaju szansę dla spółek DPW do współpracy i innowacji w celu stworzenia nowego modelu dla sektora wydobycia kryptowalut, dla którego energia elektryczna jest zdecydowanie największym czynnikiem kosztów operacyjnych.

W okolicach Nowego Jorku ostatnimi czasy można zauważyć rosnące zainteresowanie inwestycjami w kopalnie kryptowalut. W czerwcu informowaliśmy o tym, że firma Coinmint zamierza zainwestować ponad 700 milionów dolarów w swoją farme miningu kryptowalut.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego