Wenezuela wprowadza nową walutę, która będzie powiązana z tokenem Petro.

Home » Regulacje » Wenezuela wprowadza nową walutę, która będzie powiązana z tokenem Petro.
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Prezydent Wenezueli - Nicolás Maduro

Wenezuela wprowadza nową walutę, która będzie powiązana z tokenem Petro.

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro w środę 25 lipca, ogłosił plan wprowadzenia nowej waluty narodowej, która zastąpi wenezuelskie boliwary i będzie bezpośrednio związana z Petro (PTR).

Boliwar, zostanie całkowicie zastąpiony przez nową walutę o nazwie bolívar soberano (suwerenny/niezależny boliwar), która z kolei będzie związana z kontrowersyjnym tokenem cyfrowym Wenezueli, Petro.

Chociaż nie przedstawiono żadnych szczegółów odnośnie tego, jak nowy bolivar zostanie połączony z Petro, pojawiły się głosy, że nowy boliwar nie będzie pieniądzem fiducjarnym, ponieważ będzie powiązany z kryptowalutą kraju (która rzekomo jest powiązana z ceną lokalnej baryłki ropy).

Maduro dodał, że “Petro niewątpliwie stanie się jedną ze filarów wenezuelskiej gospodarki i zmieni życie finansowe kraju już od 20 sierpnia".

Bolívar Soberano będzie miał o pięć mniej zer od swojego poprzednika, co może ułatwić mieszkańcom i przedsiębiorcą liczenie i przeprowadzanie transakcji.

Prezydent Maduro początkowo zamierzał obciąć tylko trzy zera z bolivara, ale ostatecznie starając się nadążyć za prognozowaną stopą inflacji zmienił zdanie. Pomimo odważnych wypowiedzi prezydenta, wielu analityków nie jest tak optymistycznie nastawionych do zmian. Na przykład artykuł Brookings Institution stwierdza, że “Petro nie może ustabilizować gospodarki Wenezueli, a zamiast tego tworzy rezerwy walutowe z powietrza".

Dokładne dane o hiperinflacji w tym kraju różnią się w zależności od źródła, ponieważ oficjalne źródła państwowe nie są wiarygodne. Międzynarodowy Fundusz Walutowy niedawno prognozował, że inflacja w tym południowoamerykańskim kraju może osiągnąć poziom 1 000 000% do końca 2018 r.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,542.68
Ethereum (ETH)
$117.57
XRP (XRP)
$0.317772
Bitcoin Cash (BCH)
$122.45
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103414
Litecoin (LTC)
$30.67
Bitcoin SV (BSV)
$74.35
TRON (TRX)
$0.023595
Cardano (ADA)
$0.043033
IOTA (MIOTA)
$0.295124
Binance Coin (BNB)
$6.41
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.