Wenezuelscy celnicy konfiskują koparki kryptowalut

Home » Mining » Wenezuelscy celnicy konfiskują koparki kryptowalut

Nicolás Maduro – prezydent Wenezueli

Wenezuela zakazuje importu sprzętu do kopania kryptowalut

Wenezuela, najtańszy kraj na świecie do wydobywania Bitcoin, zakazuje jakiegokolwiek nowego importu sprzętu górniczego, w tym niektórych rodzajów kart graficznych i komputerów, a także układów ASIC. W lutym Wenezuelczyk mógł wykopać 1 bitcoina za 530$, natomiast w Korei Południowej ten sam wynosił aż 26 000$.

Podczas gdy rząd przyjął próbował eksperymentować wprowadzając państwową kryptowalute Petro, podobno opartą na ropie naftowej, ich stanowisko wobec lokalnych krypto-górników nie jest tak przyjazne. Obecny kryzys ekonomiczny w Wenezueli jest najgorszy w historii kraju. Doprowadził do hiperinflacji waluty, ogromnego zadłużenia, niedoboru żywności i powszechnych niepokojów społecznych.

Giełda Binance - Handluj bez Weryfikacji

Gdy rząd drukował ogromne sumy pieniędzy, płaca minimalna straciła siłę nabywczą – rząd kontynuował drukowanie pieniędzy, jednocześnie sztucznie podnosząc zarobki. W chwili pisania tego posta płaca minimalna w Wenezueli to 1,3 USD miesięcznie, a jeden dolar USD to około 2 000 000 boliwarów.

Musimy też dodać, że w Wenezueli nie działają nasze karty, nie można przelać pieniędzy przez Western Union, pieniądz drastycznie traci wartość z tygodnia, na tydzień. Wenezuelczycy którzy posiadają pieniądze na koncie, nie mogą ich wypłacić, lub zrobić zakupów bo obowiązują limity. W powszechnym użytku nie występuje gotówka, a rząd tworzy tylko pieniądz elektroniczny, gdyż drukowanie banknotów się nie opłaca.

wenezuela bolivar

Bolivar, narodowa waluta Wenezueli, straciła 99,99% swojej wartości w ciągu ostatnich pięciu lat.

Wenezuelczycy pokochali kryptowaluty, w większości nie, dlatego że, spodobała im się wizja Satoshiego, ale dlatego że kryptowaluty dawały im chleb. Elektryczność, jest jedną z rzeczy, na którą większość Wenezuelczyków może sobie pozwolić.

Bitcoin mimo wahań cenowych, zachowuje wartość lepiej pieniądza niż Wenezuelski Boliwar, a na dodatek zapewnia gwarancje bezpieczeństwa i wolności środków niekontrolowaną przez rząd i banki. Większość mieszkańców tego południowoamerykańskiego kraju oprócz Bitcoina, zna kryptowalutę Electroneum, które ludzie mogą “kopać” swoimi telefonami z Androidem otrzymując w zamian kilka nawet półtora dolara miesięcznie.

BiBox - Zobacz Giełdę z Udziałem w Zyskach

Według lokalnych mediów wenezuelscy celnicy na polecenie rządu w Caracas konfiskują karty graficzne i komputery a także inny sprzęt mogący służyć do wydobywania bitcoinów. Nieoficjalnie mówi się, że władze kraju same mają w planach używać koparek. Wcześniej zdarzały się pojedyncze sytuacje w których policja konfiskowała urządzenia pod zarzutem kradzieży energii, lub kontrabandy. W większości takich przypadków urządzenia zostały ponownie uruchomione przez skorumpowaną policję dla osobistego zysku. Na tą chwile Wenezuelczycy obawiają się, że władza może zarządzić konfiskatę wszystkich koparek, ponieważ można je łatwo namierzyć, bazując na wysokim zużyciu energii elektrycznej, zapewnianą przez państwowa firmę.

Wiele firm kurierskich, w tym DHL, zaktualizowało swoje strony internetowe, aby informować konsumentów o nowych represjach nałożonych przez władzę. Podczas gdy firmy spedycyjne same nie są odpowiedzialne za pilnowanie towarów importowanych, władze wenezuelskie cieszą się złą opinią za obsługę importu, a obywatele regularnie zgłaszają otwarte paczki i rozkradzione paczki.

Wenezuelski prezydent Nicolás Maduro utrzymywał, że jego kraj jest pionierem ekosystemu walut cyfrowych i na światowych konferencjach wyrażał chęć wprowadzenia kontrowersyjnej kryptowaluty wspieranej przez państwo, czyli Petro.

Ostatnia rzecz do wyjaśnienia. Nie każdy Wenezuelczyk może sobie pozwolić na sprzęt do kopania Bitcoinów. W żaden sposób nie chcemy pokazywać obrazu, w który wszyscy w Wenezueli żyją z wydobywania Bitcoinów lub altcoinów. Zwykle górnicy Bitcoin składają się z Wenezuelczyków z klasy średniej i wyższej, którzy mają pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do wydobycia. To stawia zubożałych Wenezuelczyków w jeszcze bardziej w niekorzystnej sytuacji od reszty ich rodaków.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,032.02
Litecoin (LTC)
$60.10
Stellar (XLM)
$0.110208
IOTA (MIOTA)
$0.297357
XRP (XRP)
$0.317477
EOS (EOS)
$3.70
TRON (TRX)
$0.022812
Cardano (ADA)
$0.053026
Monero (XMR)
$54.35
Dash (DASH)
$92.25
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$692.12
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.