Wenezuelczycy na emigracji nie mają dostępu do swoich kont bankowych w kraju

Home » Regulacje » Wenezuelczycy na emigracji nie mają dostępu do swoich kont bankowych w kraju
Flyingatom - Kantor Bitcoin
Wenezuelczycy na emigracji nie mają dostępu do swoich kont bankowych w kraju
30 sierpnia 2018 przez w kategorii Regulacje
Zdjęcie: Źródło: pixabay.com

Władze w Caracas opublikowały komunikat, który nakazuje bankom blokowanie dostępu do rachunków bankowych zarządzanych spoza kraju, oraz zobowiązuje wszystkich Wenezuelczyków którzy zamierzają opuścić kraj by powiadomili swój bank o tym zamiarze.

Wenezuelczycy na emigracji nie mają dostępu do swoich kont bankowych w kraju

W poniedziałek władze w Caracas opublikowały komunikat prasowy, który nakazuje bankom blokowanie dostępu do rachunków bankowych zarządzanych spoza kraju, oraz zobowiązuje wszystkich Wenezuelczyków którzy zamierzają opuścić kraj (nawet tymczasowo) by powiadomili swój bank o tym zamiarze.

Wenezuela, dawniej jedno z najbogatszych państw Ameryki Południowej, mimo bogatych zasobów ropy naftowej od kilku lat jest bankrutem, a jej obywatele mają problemy nawet z dostępem do podstawowych potrzeb życiowych – jest to powód który popchnął masę Wenezuelczyków do wyjazdu za granicę.

Jednocześnie wenezuelska gospodarka jest częściowo związana z przekazami pieniężnymi, które rodziny wysyłają do swoich bliskich wciąż przebywających w kraju. Przekazy tego rodzaju są często dokonywane za pośrednictwem brokera, który tylko wymienia walutę zagraniczną, pobierając odpowiednią opłatę. Większość brokerów przebywa poza granicami kraju docelowego, posiadając jedynie konta w lokalnych bankach.

Bitcoin zyskuje coraz większe zainteresowanie w krajach południowoamerykańskich

Wenezuela niepierwszy raz jest poligonem doświadczalnym dla kryptowalut. W kraju już jakiś czas temu wprowadzono limit płatności kartą i limit wypłat z bankomatów, a wenezuelskie władze ciągle tworzą pieniądz elektroniczny, gdyż drukowanie banknotów się nie opłaca.

Dane pochodzące z Coin Dance pokazują że Bitcoin osiąga coraz volumeny na platformie Localbitcoins. Szaleńcza hiperinflacja, pamięć o niedawnych konfiskatach sprzętu do kopania kryptowalut przez wenezuelskich celników, obawy o blokadę i utratę środków to tylko niektóre z domniemanych powodów uzasadniających, dlaczego kryptowaluty zyskują coraz większą popularność w Ameryce Południowej.

W Wenezueli tego lata pobito rekord wymiany BTC

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Tags:
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$5,623.40
Ethereum (ETH)
$176.84
Bitcoin Cash (BCH)
$428.68
XRP (XRP)
$0.456478
Litecoin (LTC)
$42.62
Cardano (ADA)
$0.061155
IOTA (MIOTA)
$0.401440
Dash (DASH)
$139.50
NEM (XEM)
$0.093615
Monero (XMR)
$88.16
Stellar (XLM)
$0.228860
EOS (EOS)
$4.55
TRON (TRX)
$0.018630
Binance Coin (BNB)
$8.22
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.