Wenezuelskie banki zmuszone do przyjęcia kryptowaluty Petro

Home » Regulacje » Wenezuelskie banki zmuszone do przyjęcia kryptowaluty Petro
Wenezuelskie banki zmuszone do przyjęcia kryptowaluty Petro
29 sierpnia 2018 przez w kategorii Regulacje

Nicolas Maduro nakazał wszystkim wenezuelski bankom by “wszystkie informacje finansowe” były denominowane zarówno w bolivarze – oficjalnej walucie Wenezueli – jak i kryptowalutcie Petro.

Wenezuelskie banki zmuszone do przyjęcia kryptowaluty Petro

We wtorek Serwis AFP poinformował, że prezydent Nicolas Maduro nakazał wszystkim państwowym, jak i prywatnym bankom działającym na terenie Wenezueli aby “wszystkie informacje finansowe” były denominowane zarówno w bolivarze – oficjalnej walucie Wenezueli, jak i kryptowalutcie Petro.

Od zeszłego tygodnia Wenezuela ma dwie narodowe waluty : “suwerenny Bolivar” i Petro. Nowy suwerenny Bolivar jest faktycznie taki sam jak stary – ale z nowym fantazyjnym znaczkiem i niższą wyceną. Wenezuelczycy zostali poproszeni o zamianę starych Boliwarów na nowego suwerennego Bolivara, w stosunku 100 000 = 1.

Nicolás Maduro

Według Maduro Petro pomoże rozwiązać problemy gospodarcze.

Od czasu wprowadzenia Petro, wenezuelski rząd podjął wiele kroków by zwiększyć zastosowanie kryptowaluty w lokalnej gospodarce. Obecnie można usłyszeć o powszechnym przyjęciu Petro w krajowym aparacie finansowym, a z drugiej strony można odnieść wrażenie, że prezydent Maduro próbuje wykorzystać narodową kryptowalutę jako magiczne narzędzie do wyciągnięcia kraju z recesji.

Oryginalną ideą Petro było użycie kryptowaluty jako sposobu obejścia sankcji ekonomicznych kierowanych przez USA. W przypadku transakcji kryptowalutowych niewymagających pośredników, takich jak banki czy izby rozrachunkowe, rząd planował wykorzystanie wirtualnej waluty do przeprowadzania międzynarodowych płatności poza ramami kontrolowanej przez USA światowej sieci bankowości SWIFT. Takie same rozwiązanie rozważa obecnie Iran – o czym pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,029.86
Litecoin (LTC)
$60.01
Stellar (XLM)
$0.110259
IOTA (MIOTA)
$0.297031
XRP (XRP)
$0.316871
EOS (EOS)
$3.68
TRON (TRX)
$0.022741
Cardano (ADA)
$0.052900
Monero (XMR)
$54.34
Dash (DASH)
$92.12
NEO (NEO)
$9.30
Maker (MKR)
$696.23
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.