Steve Wozniak Współzałożyciel Apple : “Bitcoin powinnien być jedną globalną walutą”

Home » Bitcoin » Steve Wozniak Współzałożyciel Apple : “Bitcoin powinnien być jedną globalną walutą”
Steve Wozniak

Steve Wozniak, jeden z założycieli Apple Computer.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, ma nadzieję, że Bitcoin stanie się jedną globalną walutą.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, zaaprobował Bitcoina, mówiąc, że ma nadzieję, że kryptowaluta pewnego dnia stanie się jedyną globalną  i wspólną walutą. Wozniak zareagował na komentarze wypowiedziane przez prezesa Twittera, Jacka Dorseya, który w tym roku, twierdził, że Bitcoin stanie się globalną walutą w ciągu 10 lat.

“Popieram to, co mówi Jack Dorsey, nie to, że koniecznie wierzę, że to się stanie, ale dlatego, że chcę, żeby tak było” – powiedział Wozniak dla CNBC.

Warto przypomnieć że Wozniak kupił pierwszego Bitcoina, gdy ten kosztował 700 USD, czyli ponad 6 700 USD mniej niż dziś (4 czerwca 2018).

Testuj za Darmo Bota do Kryptowalut

To nie pierwszy raz, kiedy Wozniak publicznie wypowiada się na temat zalet Bitcoina, uprzednio uznał kryptowalutę jako lepszą od złota i dolara amerykańskiego.

Wozniak po raz pierwszy zainteresował się Bitcoinem kilka lat temu, gdy był warty około 10 procent tego, co dzisiaj. Od tego czasu sprzedał wszystkie poza jednym BTC, twierdząc, że nie jest inwestorem. Jak sam powiedział, kupił Bitcoina w celach eksperymentu, ponieważ chciał kupować online płacąc przez tą kryptowalutę.

“Istnieje pewna ilość bitcoinów, które mogą kiedykolwiek istnieć” – powiedział Wozniak podczas wydarzenia Money 20/20. Złoto wydobywa się, wydobywa i wydobywa. Być może istnieje skończona ilość złota na świecie, ale kryptowaluta jest jeszcze bardziej matematyczna i regulowana, a nikt matematyki zmienić nie może.”

Jego komentarze kontrastują z innymi wpływowymi postaciami, takimi jak Warren Buffett, który twierdzi, że Bitcoin stanowi hazard, a nie inwestycję.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.