Wystartowała giełda Binance Jersey

Home » Giełdy » Wystartowała giełda Binance Jersey
Wystartowała giełda Binance Jersey
6 stycznia 2019 przez w kategorii Giełdy

Binance Jersey to zapowiadana w czerwcu 2018 roku giełda umożliwiająca depozyty, wypłaty oraz handel kryptowalutami w parach z walutami fiat – Euro (EUR) oraz Funtach Brytyjskich (GBP). Obecnie na giełdzie można handlować w czterech parach: BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR oraz ETH/GBP.

Uruchomiono rejestrację do Binance Jersey – giełdy oferującej handel krypto/fiat

Pierwsze informacje na temat otwarcia depozytów opartych o pieniądz fiducjarny – Euro na giełdzie Binance – pojawiły się już w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to Binance podpisała porozumienie z firmą Digital Jersey. Zaledwie parę dni później CEO Binance, Changpeng Zhao w wywiadzie dla Bloomberga ujawnił, że „ firma za pośrednictwem swojego biura na Malcie umożliwi obrót na giełdzie w Euro jeszcze w tym roku (dotyczy roku 2018)”. Zaledwie 4 dni po publikacji wywiadu została zarejestrowana domena pod którą funkcjonuje giełda Binance Jersey.

Platforma nieróżni się wiele od innych giełd obsługujących tradycyjne waluty. Użytkownik musi zarejestrować konto, podać swoje dane, a następnie przejść proces weryfikacji.

Dlaczego akurat Jersey?

Jersey, to dependencja korony brytyjskiej obejmująca administracyjnie wyspę Jersey, oraz kilkadziesiąt sąsiednich, niezamieszkanych wysepek. Jest to de facto terytorium zależne Wielkej Brytanii.

Jak możemy przeczytać na stronie nowo powstałej giełdy, Jersey jest wiodącą jurysdykcją pod względem usług finansowych, oraz liderem w zakresie ICO i kryptowalut. Binance z wielką przyjemnością rozszerza swój biznes w ramach jurysdykcji, która posiada już wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w sektorze usług finansowych.

Prowizje Binance Jersey

Założenie konta, jego prowadzenie i przejście przez proces weryfikacji konta – KYC, tak samo jak na innych giełdach jest darmowe. Natomiast każda wpłata i wypłata fiat będzie nas srogo kosztować. W obecnej chwili tabela prowizji przedstawia opłatę ośmiu euro za depozyt, a minimalna kwota prowizji wynosi 20 EURO. Dodatkowo prowizja od każdej wypłaty walucie FIAT pochłonie 1% całej wartości transakcji.

Biorąc pod uwagę małą obsługę rynków, dosyć szczegółowy proces weryfikacji KYC, oraz wysokie opłaty giełda dość blado wypada na tle konkurencji. Na ten moment na giełdzie nie występuje również Coin (BNB), który został wyemitowany przez ICO.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.