YouHodler – Platforma udzielająca pożyczek pod zastaw bitcoina i kryptowalut

Home » Altcoiny » YouHodler – Platforma udzielająca pożyczek pod zastaw bitcoina i kryptowalut
15 maja 2019 by
YouHodler – Platforma udzielająca pożyczek pod zastaw bitcoina i kryptowalut

Rynek kryptowalut stale się rozwija i proponuje użytkownikom coraz nowocześniejsze i bardziej innowacyjne usługi. Coraz większą popularnością cieszą się pożyczki bitcoinowe i kryptowalutowe oferowane przez platformę YouHodler. Dzięki niej, użytkownik może otrzymać pożyczkę pieniężną pod zastaw kryptowalut. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne ze względu na zmiany, jakie nastąpiły na rynku inwestycyjnym w obrębie walut wirtualnych. Prezentujemy poradnik oraz obszerny opis usług oferowanych przez platformę YouHodler.

Jak działa platforma YouHodler?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak działają pożyczki oraz kredyty bankowe. Klient musi dysponować odpowiednią zdolnością kredytową by otrzymać finansowanie. Dodatkowym minusem jest szereg formalności, które wydłużają finalizację usługi.

YouHodler to miejsce, które pozwala ominąć ten problem. To innowacyjna platforma, która działa na zasadzie zbliżonej do lombardu. Możesz tu zastawić posiadane przez siebie kryptowaluty i otrzymać w zamian pieniądze na dowolny cel. Bez długotrwałych formalności i sprawdzania Twojej zdolności kredytowej.

Zastawiasz kryptowaluty otrzymujesz tradycyjne waluty FIAT lub Stable Coiny

Pożyczki na platformie YouHodler są udzielane w walutach fiducjarnych, takich jak: Euro oraz Dolar Amerykański. Środki możemy otrzymać także w Stable Coinach USDT czyli Tether. Ich wartość odpowiada notowaniom dolara amerykańskiego.

Jako zabezpieczenie pożyczki, możliwy jest zastaw kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Stellar, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Eos, Dash, Basic Attention oraz Augur. Platforma honoruje zatem solidne kryptowaluty u ugruntowanej pozycji na rynku walut wirtualnych.

Na chwilę obecną YouHodler nie proponuje pożyczek wypłacanych w kryptowalutach w zamian za zabezpieczenie w walucie fiducjarnej. Platforma daje także możliwość wymiany jednej kryptowaluty na drugą co ułatwia podjęcie pożyczki.

Pożyczki bitcoinowe

Pożyczki udzielane przez YouHodler bazują na bardzo prostych zasadach. Użytkownik zastawia posiadane przez siebie kryptowaluty i w zamian otrzymuje określoną kwotę w walucie fiducjarnej. Otrzymana kwota jest oczywiście nieco mniejsza niż wartość zastawionych coinów.

YouHodler proponuje bardzo uczciwe warunki i wypłaca równowartość nawet 80% zastawu. Maksymalna kwota pożyczki to 30,000 USD.

Klient ma wyznaczony termin spłaty, w którym deklaruje zwrot pożyczki wraz z naliczonym oprocentowaniem. Jeśli tego nie uczyni, zastawione przez niego kryptowaluty przechodzą na własność platformy YouHodler. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że pożyczki BTC są tutaj udostępniane na podobnych zasadach co pożyczki lombardowe.

Na jakich warunkach YouHodler udziela pożyczek BTC?

Pokrótce wyjaśniliśmy już działanie platformy YouHodler. W jaki sposób przebiega procedura i jak dokładnie udzielane są pożyczki kryptowalutowe?

pożyczki bitcoinNa początek trzeba zarejestrować się w serwisie przy pomocy uproszczonych danych oraz uzupełnić profil (poradnik w dalszej części). Następnie można wybrać odpowiadające warunki pożyczki kryptowalutowej: tokeny pod zastaw, walutę, w której chce otrzymać pożyczone środki, a także termin spłaty.

Trzy warianty spłaty i oprocentowanie

Na chwilę obecną YouHodler proponuje trzy warianty: 8-dniowy, 50-dniowy oraz 120-dniowy. Na podstawie wybranych warunków, platforma wyznacza sumę wymaganego zastawu oraz oprocentowanie (od 5 do 13% w skali roku).

Posiadacz konta na platformie YouHodler posiada własny portfel, na który może przelać jedną z obsługiwanych kryptowalut. To umożliwia rozpoczęcie procedury pożyczki pod zastaw bitcoina lub innych kryptowalut.

Przelew na konto bankowe

Po stworzeniu zabezpieczenia, wypłata środków jest realizowana na konto bankowe (USD oraz EUR) lub podany przez klienta adres portfela USDT. Użytkownik w ustalonym terminie deklaruje się wpłacić na swoje konto kwotę pożyczki wraz z oprocentowaniem.

Spłacenie zadłużenia uwalnia zastawione kryptowaluty. W ten sposób pożyczka BTC dobiega końca, a klient w dowolnej chwili może zdecydować się na kolejną. A co jeśli użytkownik nie spłaci swojej pożyczki? Wtedy zastaw kryptowalut przechodzi na własność YouHodler.

Platforma YouHodler – Poradnik

Poniżej znajdziesz poradnik opisujący jak zacząć korzystać z YouHodler oraz jak uzyskać pożyczkę pod zastaw kryptowalut.

Rejestracja w serwisie

Przejdź na główną stronę platformy i kliknij niebieski przycisk „Get Cash Now”. Możesz też skorzystać z tego linka. Zobaczysz formularz rejestracyjny:

youhodler rejestracjaPodaj email oraz hasło. Opcjonalnie możesz wpisać kod promocyjny. Kody są czasami dostępne na blogu firmowym lub w mediach społecznościowych. Przeczytaj regulamin i zaznacz wymagane zgody. Kliknij „Sing Up” aby zakończyć rejestrację.

Weryfikacja KYC

YouHodler obsługuje waluty fiducjarne dlatego jest zobowiązany do weryfikacji tożsamości oraz monitorowania działań swoich klientów. Taki obowiązek nakłada dyrektywa AML oraz inne przepisy międzynarodowe.

Prześlij skan dokumentu tożsamości

W panelu znajdź zakładkę „Verification”. Prześlij scan dokumentu tożsamości. Dowód obie strony, paszport jedna strona.

Dokumenty muszą być aktualne. Scanw dobrej rozdzielczości, w formacie PNG lub JPG i w rozmiarze nie przekraczającym 1,5 Mb.

youhodler weryfikacjaPrześlij zdjęcie selfie

Za pomocą smartfona wykonaj zdjęcie z dowodem tożsamości, którego scan dodałeś w poprzednim punkcie. Tło powinno być jasne, a twarz (bez okularów i nakrycia głowy) skierowana na wprost.

pożyczki kryptowalutowe weryfikacjaWprowadź dane osobowe

Wpisz swoje dane osobowe zgodne z wcześniej dodanym dokumentem tożsamości. Jeśli ustawiłeś dwuetapowe logowanie (2FA), wpisywanie numeru telefonu nie jest konieczne. Sprawdź czy wszystko się zgadza i kliknij „Send Application”. Po zakończeniu procesu weryfikacji otrzymasz powiadomienie na maila.

youhoder pożyczka btc

Jak otrzymać pożyczkę w serwisie YouHodler?

Znajdź zakładkę „Get Loan”. Wybierz rodzaj, a następnie wpisz ilość coinów które chcesz zastawić oraz kwotę w walucie FIAT, którą chcesz pożyczyć. Poniżej znajdują się trzy różne taryfy pożyczki. Najkorzystniejsza jest ta na krótki okres. Wybierz najodpowiedniejszą. Przeczytaj warunki i regulamin. Kliknij „Get Loan” aby otrzymać pożyczkę.

youhodler kredyt bitcoinMinimalna kwota, o którą możesz wnioskować to 100 usd. Pożyczone środki znajdziesz w zakładce „Wallets”.

Czy pożyczka pod zastaw BTC jest opłacalna?

Po szalonym roku 2017, rynek kryptowalut znacząco wyhamował i zyskał większą stabilizację. Zmiany notowań danych walut wirtualnych nie są już tak spektakularne. Najważniejsze kryptowaluty od dłuższego czasu utrzymują zbliżoną wartość.

Co za tym idzie, inwestycje krótkoterminowe przestały być tak opłacalne jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie, wielu użytkowników przestawiło się na inwestycje długoterminowe. Zakupione kryptowaluty są trzymane w bezpiecznym portfelu w oczekiwaniu na wyraźny wzrost cen, który zapewni odpowiedni poziom zysków.

Większość inwestorów w żaden sposób nie korzysta z przechowywanych kryptowalut. Spoczywają one bezczynnie w portfelu. Tymczasem, można je przecież wykorzystać. W naszym życiu zdarzają się nagłe wydatki oraz wzmożone potrzeby.

W takiej sytuacji możemy skorzystać z usług świadczonych przez platformę YouHodler. Możemy otrzymać pożyczkę, sfinansować dowolne cele, oddać w terminie pożyczone pieniądze i z powrotem odzyskać kryptowaluty do naszego portfela.

To innowacyjny pomysł, który pojawił się kilka lat temu. YouHodler to jedna z pierwszych platform, która wcieliła ten pomysł w życie i stworzyła internetowy lombard udzielający pożyczek bitcoinowych.

YouHodler opinie klientów

Platforma YouHodler obsłużyła już wiele tysięcy klientów. Dzięki temu, możemy przeczytać liczne opinie, które potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług. Klienci chwalą warunki udzielania kryptowalutowych pożyczek, a także potwierdzają, że zdeponowane przez nich waluty wirtualne wróciły do ich portfeli od razu po uregulowaniu zadłużenia.

Przyczyną pozytywnych opinii jest możliwość błyskawicznego kontaktu z działem obsługi oraz za wygodne metody płatności. Na pochwały ze strony klientów zasługuje szeroki wybór dostępnych kryptowalut pod zastaw. Platforma YouHodler jest również bardzo funkcjonalna, prosta i wygodna w obsłudze.

Czy platforma YouHodler jest bezpieczna?

Twórcy platformy dołożyli wszelkich starań, aby zagwarantować swoim klientom bezpieczne pożyczki kryptowalutowe. Firma zarządzająca platformą jest członkiem komisji regulacyjnej The Financial Comission, która dba o przestrzeganie określonych praw klienta.

Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że platforma nie przywłaszczy sobie kryptowalut klienta i zawsze wypłaci zastaw po uregulowaniu pożyczki.

Kapitał przeznaczony na pożyczki bitcoinowe jest przechowywany na kontach w europejskich bankach (m.in. szwajcarskich). Możemy zatem orzec, że YouHodler to sprawdzona i zweryfikowana platforma oferująca pożyczkę pod zastaw kryptowaluty.

Artykuł powiązany: https://infocrypto.pl/rynek-byka-3-wskazowki-z-serwisu-youhodler/

Karta płatnicza i aplikacja mobilna

Na platformie możesz zamówić kartę płatniczą MasterCard lub podpiąć do konta kartę, którą obecnie posiadasz (MasterCard i Visa). YouHodler udostępnia też aplikację mobilną do pobrania w Google Play.youhodler aplikacja opinie

Czy warto korzystać z usług YouHodler?

Pożyczki kryptowalutowe dostępne na platformie YouHodler mogą się okazać znacznie lepszą alternatywą od tradycyjnych pożyczek i kredytów udzielanych w bankach. Zaletami tego rozwiązania są uczciwe warunki, a także brak uciążliwych formalności. Dzięki temu, klient może błyskawicznie otrzymać potrzebne środki.

Po dokładnym zapoznaniu się z pełną ofertą YouHodler, a także po przeczytaniu wielu opinii na jej temat, możemy stwierdzić, że udzielane tu pożyczki pod zastaw kryptowalut funkcjonują zgodnie z opisem zawartym na stronie firmowej. Użytkownik, który spłaci zaciągniętą pożyczkę odzyska zastawione przez siebie waluty wirtualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego