Zarabianie kryptowalut – Poznaj 8 najlepszych metod

Home » Altcoiny » Zarabianie kryptowalut – Poznaj 8 najlepszych metod
25 listopada 2019 by
Zarabianie kryptowalut – Poznaj 8 najlepszych metod

Zarabianie kryptowalut to temat na czasie, ponieważ wiele wskazuje na to, że ich popularność nie przeminie. Z biegiem lat coiny i tokeny będą pełniły coraz ważniejszą rolę w codziennym świecie. Warto dowiedzieć się jak zarabiać kryptowaluty, ponieważ już teraz niektóre kraje uznają je za pełnoprawny środek płatniczy taki jak dolar czy euro.

Bot do Kryptowalut

Sposoby na zarabianie kryptowalut

Sposoby zarabiania na kryptowalutach można podzielić na te wymagające inwestycji i zupełnie darmowe. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Umiejętne wykorzystanie własnego kapitału lub informacji na temat darmowych kryptowalut pozwoli na zbudowanie solidnego portfolio.

Wydobywanie kryptowalut

To najstarszy sposób, który na szerszą skalę towarzyszy nam już od czasów Bitcoina, czyli roku 2009. Kopanie kryptowalut zależy od algorytmu obecnego w sieci blockchain. Większość dostępnych kryptowalut bazuje na dwóch algorytmach konsensusu:

Proof of Work

Algorytm ten został wprowadzony przez Bitcoina. Jest on dostępny także w sieci Ethereum. Do przeprowadzania transakcji potrzebne jest wykonywanie skomplikowanych obliczeń matematycznych. W tym celu wykorzystuje się moc obliczeniową użytkowników sieci. W zamian, górnicy mogą otrzymać tokeny na skutek wydobycia nowego bloku transakcyjnego.

Algorytm Proof of Work ma jednak swoje wady. Do najistotniejszych należy rosnąca trudność wydobycia, ogromne zużycie energii, a także skrócona żywotność podzespołów komputera.

Zarabianie kryptowalut w ten sposób wiąże się z zakupem koparki, czyli komputera o dużej mocy obliczeniowej. Jest to spory wydatek.

Proof of Stake

Ten algorytm został stworzony jako odpowiedź na powszechne bolączki Proof of Work. Nie wymaga tak dużej mocy obliczeniowej i nie obciąża urządzeń użytkowników.

W takich sieciach, wydobywać waluty wirtualne może każdy użytkownik, który już posiada pewną ilość środków zgromadzonych na swoim portfelu. Często wyróżniamy tu delegatów, którzy są wybierani przez społeczność. Na algorytmie PoS bazuje np. Tron, Stellar czy Cardano.

Zarabianie kryptowalut w ten sposób wymaga zakupu określonej ilości coinów. Im więcej tym większy zysk.

Wynajem mocy obliczeniowej

Osoby zainteresowane pozyskaniem dużych ilości kryptowalut w algorytmie Proof of Work muszą dysponować naprawdę dobrym sprzętem. Najwięksi górnicy dysponują zaawansowanymi koparkami stworzonymi z wielu komputerów.

Istnieje sposób, który nie wymaga sprzętu oraz nie naraża nas na duże koszty z tytułu poboru prądu. Serwisy takiej jak Genesis Mining wynajmują moc obliczeniową i umożliwiają wykorzystanie jej na kopanie kryptowalut. Jest to nieopłacalne rozwiązanie.

Programy afiliacyjne

Jest to propozycja dedykowana do osób posiadających rozwinięte profile na social mediach, własny kanał na YouTube, stronę internetową, bloga lub inny nośnik, który pozwala docierać do innych użytkowników sieci.

Niemal wszystkie giełdy kryptowalut oferują nam możliwość zarabiania w programie afiliacyjnym. Jak zarabiać kryptowaluty w ten sposób? Po prostu rejestrujesz się na giełdzie oraz odbierasz własny link polecający.

jak zarabiać kryptowaluty

Następnie, lokujesz go w taki sposób, aby inni użytkownicy zarejestrowali się na giełdzie z pomocą Twojego linka. Podobnie zresztą działają liczne projekty blockchain, które dopiero budują swoją popularność. Za każdego pozyskanego klienta otrzymujesz określoną prowizję.

ICO oraz STO

Initial Coin Offering (ICO) oraz Security Token Offering (STO) to kolejna dobra propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych tym, jak zarabiać kryptowaluty. Nowe projekty blockchain często potrzebują środków na dalszy rozwój działalności. W tym celu wypuszczają własne tokeny w przedsprzedaży.

ICO oraz STO to podobne systemy. W obu przypadkach użytkownik może zainwestować swoje środki i uzyskać w zamian perspektywiczne tokeny w niskiej cenie. Jeżeli projekt odniesie sukces, można zarobić nawet kilkaset procent kwoty inwestycji. Niestety, nierzadko zdarzają się także nieudane projekty, które prowadzą do straty całej kwoty.

Z tego względu, lepszym wyborem jest Security Token Offering. W odróżnieniu od ICO, ta forma inwestowania podlega podobnym regulacjom prawnym, co papiery wartościowe. W związku z tym, inwestorzy mają większe możliwości dochodzenia swoich praw w sytuacji, gdy projekt okaże się nieuczciwą próbą wyłudzenia środków.

Giełda BEZ Weryfikacji

Krany kryptowalutowe

Jest to propozycja dla osób, które chcą otrzymać tokeny za darmo. Oczywiście mówimy tu o niewielkich kwotach. Jak działa kran kryptowalut? Użytkownik jest zobligowany do wykonywania prostych zadań, np. polubienia profilu projektu w social media lub obejrzenia krótkiej reklamy.

Są nawet serwisy, w których nagradzane jest granie w proste gry zręcznościowe. Do każdego konta przypisany jest dzienny limit pozyskiwania tokenów. W związku z tym, ciężko na kranach kryptowalutowych zbudować duże zyski. Nawet jeśli działamy w kilku z nich.

Zarabianie kryptowalut na aktywności fizycznej

Jest to innowacyjna opcja oferowana nam przez projekt SweatCoin. Użytkownicy mogą otrzymywać tokeny za dzienną aktywność. W przybliżeniu, za każdy kilometr można otrzymać 0,95 tokena wartego ok. 0,10$.

Z pierwszych obserwacji użytkowników wynika, że przy regularnej aktywności (ok. 8 – 10 km chodzenia lub biegania dziennie) może przynieść zyski na poziomie ok. 100 PLN miesięcznie. Warto zatem obserwować dalszy rozwój tego projektu.

Zarabiaj na działalności gospodarczej

Masz własny sklep internetowy lub prowadzisz usługową działalność gospodarczą? Rozważ wdrożenie w swojej firmie metod płatności obsługujących kryptowaluty. Od kilku lat działa przynajmniej kilka projektów pozwala na wdrażanie tego sytemu. Jednym z nich jest chociażby usługa PayCoiner.

W rezultacie, możesz zarabiać kryptowaluty za sprzedaż towarów oraz usług i liczyć na to, że ich wartość w przyszłości wzrośnie. Masowa adopcja Bitcoina obejmuje coraz więcej sklepów internetowych, a także punkty stacjonarne, takie jak chociażby restauracje czy kawiarnie.

Handel

Jedną z najpopularniejszych odpowiedzi na to, jak zarabiać kryptowaluty, są po prostu handel oraz inwestycje. W sieci funkcjonuje kilkaset zarejestrowanych giełd kryptowalut. Za największą z nich uważa się Binance. W Polsce popularną marką jest BitBay. Handel kryptowalutami możemy podzielić w następujący sposób:

Krótkoterminowe inwestycje

Użytkownik czeka na zniżkowe sesje, w których kryptowaluta będzie notowała wyraźne spadki. W tym momencie decyduje się na zakup. Następnie oczekuje do kolejnej sesji zwyżkowej i sprzedaje tokeny po satysfakcjonującej cenie. Zyski z tradingu można zwielokrotnić stosując dźwignię finansową dostępną na platformie Bitmex.

Długoterminowe inwestycje

To wybór dla osób, które nie są gotowe na codzienny stres związany z inwestycjami. Niektóre kryptowaluty, np. Bitcoin, posiadają ograniczony nakład. Są to tzw. kryptowaluty o charakterze deflacyjnym. Zgodnie z prostymi prawidłami ekonomii, za kilka lat, popyt będzie znacznie większy do podaży. To powinno windować ceny.

Wystarczy zatem kupić kryptowaluty, odłożyć w bezpiecznym portfelu i poczekać na imponujące wzrosty. Dwa najbardziej bezpieczne portfele to Ledger Nano S i Trezor T.

Najlepszy sposób na zarabianie kryptowalut

Handlowanie i trading to obecnie najbardziej zyskowny sposób polecany osobom szukającym odpowiedzi na to, jak zarabiać kryptowaluty. Należy pamiętać, że rynek walut wirtualnych jest bardzo niestabilny, co może prowadzić do dużych strat w krótkim czasie.

To oczywiście działa w dwie strony. Żaden inny instrument finansowy nie potrafi notować tak imponujących wzrostów jak chociażby Bitcoin w 2017 roku, gdy jego wartość wzrosła o ponad 1000% w przeciągu kilku miesięcy. Jako uzupełnienie przeczytaj wywiad na temat zarabiania kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego