Zdecentralizowana giełda Bancor okradziona na 23,5 mln dolarów!

Home » Ethereum » Zdecentralizowana giełda Bancor okradziona na 23,5 mln dolarów!

bancorBancor, zdecentralizowana giełda kryptowalut, stała się najnowszą ofiarą hakerów. Firma poinformowała w poniedziałek (9 lipca 2018 r.), o udanym ataku hakerskim, którego skutkiem jest kradzież tokenów Ethereum wartych ponad 12 mln dolarów.

Giełda Bancor

Bancor był jednym z większych ICO w 2017 roku. Zespół uzbierał aż 153 miliony dolarów podczas sprzedaży swoich tokenów.

Sprawdź Giełdę Krypto BEZ Weryfikacji

Problemy zaczęły się wczoraj, ok. godz. 2:00 (czasu polskiego), gdy platforma ogłosiła naruszenie bezpieczeństwa. Kilka godzin później Bancor opublikował oświadczenie, w którym ujawnił, że hakerzy ukradli 12,5 miliona dolarów w ETH, oraz tokeny BNT (Bancor) i NPXS (Pundi X) o łącznej wartości 11 milionów dolarów, co daje łączną stratę w wysokości 23,5 miliona dolarów.

Kup udziały w zyskach giełdy kryptowalut. Zobacz recenzję platformy BiBix.

Atak hakerski

Naruszenie nastąpiło za pośrednictwem portfela online, który służy do ulepszania niektórych smart kontraktów. Hakerzy mogli przejąć kontrolę nad portfelem, wykorzystując go do sprowadzania skradzionych monet. Giełda podaje że jakiekolwiek środki należące do użytkowników nie zostały skradzione, a zhackowany portfel należał do samej giełdy.

Zespół Bancor ogłosił także, że byli oni w stanie zamrozić skradzione tokeny BNT, które są tokenami ERC20 wyemitowanymi przez Bancor w czasie ich zbiórki ICO. Jednak nie ma sposobu, aby zamrozić skradzione ETH i NPXS. W związku z tym firma planuje współpracę z innymi giełdami w śledzeniu skradzionego ETH i zapobieganiu ich sprzedaży przez cyberprzestępców.

Wpływ na cenę BNT

Od kiedy wiadomości o hacku stały się publiczne, cena tokena BNT znacznie spadła. Na początku wczorajszego dnia cena BNT wynosiła 3,15 USD. Pod koniec dnia cena spadła do 2,50 USD. Spadek trwał do drugiego dnia, dziś (10 lipca 2018 r.), Spadając do 2,45 USD. BNT stracił ponad 20 procent wartości od czasu ataku.

bancor kursWiadomo że część ze skradzionych środków została wymieniona na inne kryptowaluty za pomocą kantoru kryptowalut Changelly. Obecnie handel na giełdzie Bancor wciąż jest niedostępny, a witryna internetowa informuje o przerwie technicznej, z dopiskiem:

Bancor nie przechowuje twoich aktywów. Twój portfel i twoje fundusze są zawsze bezpieczne na blockchain i pozostają pod twoim nadzorem przez cały czas.

Czy ten najnowszy hack negatywnie wpłynie na ceny kryptowalut, szczególnie Ethereum? Czy ten hack pokazuje, że zdecentralizowane giełdy są tak samo wrażliwe na ataki hakerskie, jak ich scentralizowane odpowiedniki?

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.