Zmarł współzałożyciel największej brazylijskiej giełdy kryptowalutowej Foxbit

Home » Giełdy » Zmarł współzałożyciel największej brazylijskiej giełdy kryptowalutowej Foxbit
Zmarł współzałożyciel największej brazylijskiej giełdy kryptowalutowej Foxbit
27 grudnia 2018 przez w kategorii Giełdy

Współzałożyciel największej brazylijskiej giełdy Foxbit, Gustavo Schiavon, zmarł w wypadku samochodowym w brazylijskim stanie São Paulo.

Sprawdź Giełdę Krypto BEZ Weryfikacji

FoxBit

Młody, 24-letni przedsiębiorca podczas ulewnego deszczu podróżował samochodem między miastami Marília a São Paulo. Według lokalnego źródła Gustavo nagle stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a w jego auto, z dużą prędkością uderzyła ciężarówka.

Według doniesień, dziewczyna Schiavona, Ariadny Rinolfi również znajdowała się w pojeździe. Przeżyła wypadek, ale znajduje się w szpitalu w São Paulo, na oddziale intensywnej terapii.

Gustavo Schiavon

W roku 2014 Schiavon został jednym, z czterech współzałożycielem giełdy kryptowalut, która w niecałe 3 lata stała się największą platformą wymiany w Brazylii. W ciągu ostatnich czterech lat istnienia giełdy, jej zespół programistów zdobył wiele nagród. Osoby stojące za Foxbit stały się również rozpoznawalne w społeczności kryptograficznej na całym świecie.

Na początku tego roku giełda stała się celem ataku hakerskiego, który doprowadził do kradzieży milion dolarów w kryptowalutach. Atak nie wpłynął jednak mocno na reputacje giełdy. Foxbit wykorzystując swoją pozycję na rynku był w stanie przetrwać incydent, oraz zapewnić zwrot środków na konta klientów.

Tags:
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.