EOS – Znaleziono poważną lukę w zabezpieczeniach

Home » Altcoiny » EOS – Znaleziono poważną lukę w zabezpieczeniach

Znaleziono lukę krytyczną w zabezpieczeniach EOS!

Dyrektor technologiczny EOS, Daniel Larimer chciał, aby przed wypuszczeniem mainnetu EOS był on w pełni sprawny i nie narażał uczestników sieci na potencjalne problemy techniczne, lub ataki hakerów. Na swoim twitterze ogłosił, że każdy kto znajdzie błąd w sieci EOS, otrzyma 10000$ wynagrodzenia.

Wczesnym rankiem dzisiejszego dnia, zespół 360 Vulcan ogłosił i zakomunikował, iż pomogą firmie naprawić zagrożenia bezpieczeństwa sieci.

Giełda BEZ Weryfikacji

W poście na chińskiej witrynie mikroblogowania Chińska firma zajmująca się bezpieczeństwem w intenecie „360 Vulcan”  stwierdziła, że istnieje olbrzymia luka w zabezpieczeniach kodu EOS, która może prowadzić do serii włamań na blockchain kryptowaluty, oraz przejęcia pełnej kontroli nad węzłem EOS. Atakujący mógłby w ten sposób wykraść prywatny klucz super-węzłów lub nawet kontrolować zawartość nowych bloków.

Co dalej z mainnetem?

Według 360, „osoba odpowiedzialna za mainnet EOS powiedziała, że ​​sieć EOS nie zostanie oficjalnie uruchomiona, dopóki problemy te nie zostaną naprawione”. Nie było od razu jasne, czy problemy zostaną rozwiązane przed planowaną datą wydania Mainnetu 2 czerwca.

Tagi:
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego