Zostałeś oszukany przez Bitconnect? Zgłoś się do FBI!

Home » Regulacje » Zostałeś oszukany przez Bitconnect? Zgłoś się do FBI!
Zostałeś oszukany przez Bitconnect? Zgłoś się do FBI!
24 lutego 2019 przez w kategorii Regulacje

Osoby którę zainwestowały w piramidę finansową BCC – czyli Bitconnect – są proszone o kontakt z amerykańskim Federalnym Biurem Śledczym.

Zostałeś oszukany przez Bitconnect? Zgłoś się do FBI!

Na stronie internetowej FBI (czyli amerykańskiej rządowej organizacji zajmującej się przestępstwami wykraczającymi poza granice konkretnego stanu) pojawiła się informacja, że osoby, które zainwestowały w piramidę finansową BCC – czyli Bitconnect – są proszone o kontakt z Federalnymi Służbami. Wspomniane osoby poszkodowane przez Bitconnect powinny nawiązać kontakt z agencją, aby ułatwić prowadzenie śledztwa.

Sprawa Biconnect wciąż w toku

Około rok temu, spółka Bitconnect zamknęła swoją giełdę kryptowalut. Jej notowania spadły wówczas o 90% – z ponad 400 dolarów do nieprawdopodobnie nędznej sumy 20 dolarów. Funkcjonowanie spółki opierało się na schemacie Madoffa: oznacza to, że pierwsi inwestorzy czerpali zyski z pieniędzy osób, które dokonywały swoich wpłat nieco później.

Błyskawiczny spadek wartości stał się kroplą, która przelała czarę goryczy. W całych Stanach zaczęły toczyć się procesy. Ludzie domagają się zwrotu zainwestowanych przez siebie pieniędzy, które z dnia na dzień straciły swoją wartość. Co ciekawe, na podstawie dokumentów sądowych z dnia trzeciego lipca 2018 roku, nawet YouTube stał się jednym z powodów w pozwie zbiorowym przeciw Bitconnect.

Sprawa ta ma tak ogromny zasięg, że FBI wciąż próbuje dotrzeć do świadków, którzy mogliby dostarczyć ważnych dla śledztwa informacji.

“Bitconnect gwarantował inwestorom do 10 procent całkowitego zwrotu miesięcznie z ich inwestycji w systemie wielopoziomowym opartym na sumie początkowego depozytu inwestora” – podaje FBI.

W sierpniu ubiegłego roku aresztowano Divyesh Darji’ego który jest byl uważany za głównego promotora Bitconnect, natomiast już w wrześniu 2018 roku, FBI aresztowało niejakiego Nalina Kotadiya – byłego członka indyjskiej partii politycznej Bharatiya Janata Party (BJP). Udowodniono mu powiązania ze skandalem Bitconnect, jak i oskarżono o kradzież bitcoinów wartych prawie miliard rupii – co jest równowartością niemal 13,8 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,028.55
Litecoin (LTC)
$59.89
Stellar (XLM)
$0.110511
IOTA (MIOTA)
$0.297273
XRP (XRP)
$0.317478
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022736
Cardano (ADA)
$0.053085
Monero (XMR)
$54.19
Dash (DASH)
$91.95
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$697.54
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.