Giełda Bibox – Platforma kryptowalutowa z udziałem w zyskach

Home » Altcoiny » Giełda Bibox – Platforma kryptowalutowa z udziałem w zyskach
26 marca 2019 by
Giełda Bibox – Platforma kryptowalutowa z udziałem w zyskach

Giełda Bibox to bardzo ciekawa propozycja platformy, która wykorzystuje własną kryptowalutę – BIX. Jest też nieliczną z giełd, która proponuje swoim użytkownikom udział w zyskach. Wysokość „dywidendy” nie jest ustalona na stałym poziomie, ale w opinii klientów, serwis faktycznie wypłaca należne zyski regularnie.


Udział w zyskach

Serwis oferuje możliwość partycypowania w zyskach z opłat transakcyjnych pobieranych od użytkowników. Uruchomienie systemu jest bardzo proste. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić zobacz poradnik i pełny opis giełdy Bibox. W artykule znajdziesz dokładną instrukcję oraz więcej ważnych informacji o platformie.


Giełda rozpoczęła swoją działalność na początku 2018 roku. Co na jej temat sądzą klienci oraz czy jest to wiarygodne miejsce do handlowania wirtualnymi walutami?

Giełda Bibox – Podstawowe informacje i opis

Rejestracja na Bibox nie wymaga podawania swoich danych osobowych oraz umożliwia w pełni anonimowe przeprowadzanie transakcji. Platforma jest oparta na technologii Blockchain i wykorzystuje własną kryptowalutę – BIX TOKEN. Giełda została stworzona przez grupę entuzjastów z Chin.

Początki sięgają drugiej połowy 2017 roku kiedy to udało się pomyślnie zakończyć zbiórkę ICO i zdobyć środki na uruchomienie serwisu. Stabilna wersja platformy wystartowała na początku 2018 roku. Giełda Bibox z całą pewnością proponuje nam różne innowacyjne rozwiązania jak chociażby premia motywacyjna czyli udział w zyskach.

Opinie klientów informują nas również o dobrych zabezpieczeniach, które pozwoliły uniknąć ataków hackerskich. Na ten moment pod adresem giełdy nie pojawiły się żadne zarzuty na temat bezpieczeństwa transakcji. Czy giełda Bibox jest dobrą propozycją dla przeciętnego użytkownika?

Rejestracja na Bibox

Oczywiście jak przystało na renomowaną giełdę, rejestracja nie wymaga od użytkownika podania danych osobowych. Ustalamy swój indywidualny login oraz hasła potrzebne do logowania i przeprowadzania transakcji. Rejestracja nie jest jednak do końca anonimowa.

Użytkownik musi wykorzystać aplikację Google Authentication by dodatkowo zabezpieczyć swoje konto. Jest to obowiązkowe. W tym celu będziemy musieli posłużyć się otrzymanym kodem PIN. Jest to dodatkowy element, który znacząco zwiększy bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Na giełdzie Bibox nie wykorzystuje się walut tradycyjnych. Musimy zatem wpłacić na konto jedną ze 150 obsługiwanych kryptowalut. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w platformy znacznie przyspieszają i ułatwiają transakcje o czym świadczą pozytywne opinie o Bitbox.

Szczególną ostrożność należy zachować przy wypłacaniu środków. Pomyłka w wyborze portfela będzie miała opłakane skutki i sprawi, że bezpowrotnie utracimy przelewane środki! Przed zatwierdzeniem dyspozycji należy kilkukrotnie upewnić się czy podaliśmy prawidłowe dane.

Udział w zyskach

Premia motywacyjna to coś w rodzaju dywidendy dla klientów. Aby ją uzyskać należy zakupić tokeny BiIX na giełdzie i zablokować je na swoim koncie. W ten sposób, w regularnych odstępach czasu będziemy otrzymywać wynagrodzenie przyznawane w kryptowalucie ETH. Dodatkowo, posiadanie tokenów BIX pozwala obniżyć prowizję z 0,1% do 0,05%.

giełda bibix zyskiMinimalna liczba zablokowanych coinów uprawnionych do dywidendy to 500 BIX. Opinie użytkowników giełdy wskazują, że premia motywacyjna pozwala zyskać ok. 1,3% wartości zablokowanych środków miesięcznie. To całkiem niezły sposób na dodatkowe zwiększenie dochodów z giełdy.

Jakie możliwości oferuje giełda?

Handel w obrębie giełdy Bibox odbywa się na dwóch płaszczyznach. Możemy spekulować na cenach różnych par walut wirtualnych. Nie zabrakło również dźwigni finansowej, która pozwala na notowanie bardzo dużych zysków nawet przy mniejszym kapitale.

Mechanizm dźwigni oznacza, że w praktyce inwestujemy więcej niż mamy na koncie. Np. dźwignia x 10 przy transakcji wartej 0,10 BTC oznacza, że inwestujemy 1 BTC! Oczywiście mechanizm ten bywa również ogromnym zagrożeniem. Ewentualne straty będą mnożone x 10 co oznacza, że możemy szybko utracić cały kapitał na koncie. Na giełdzie Bibox możesz handlowac z dźwignią x 3. Jeśli potrzebujesz serwisu umożliwiającego dźwignię x 100 zobacz opis giełdy Bitmex.

Wpłaty i wypłaty

Giełda Bibox nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych. W opinii klientów jest to pewne utrudnienie dla początkujących użytkowników. Aby móc rozpocząć handel na tej platformie, musimy dysponować jedną z obsługiwanych kryptowalut w portfelu. Platforma obsługuje ponad 80 rozmaitych kryptowalut.

W parach walutowych często zestawia się waluty wirtualne ze stable coinem jakim jest Tether. Sympatycy wirtualnych walut wiedzą, że Tether to innowacyjna kryptowaluta, której głównym zadaniem jest symulowanie ceny dolara amerykańskiego. Jej symbol to USDT.

Oczywiście na giełdzie mamy również możliwość wymiany kryptowalut i wypłacania środków do swojego portfela. Transakcje polegają na ustanowieniu progu cenowego, poniżej którego chcemy dokonać wymiany. W momencie gdy inny użytkownik zleci sprzedaż swoich coinów po cenie spełniającej nasze kryteria, dojdzie do wymiany.

Omawiana platforma transakcyjna na początku może nieco onieśmielać. Liczne wykresy i kursy sprawią, że nowi użytkownicy mogą czuć się nieco zagubieni. Opis Bibox podobnie jak i cała giełda jest dostępny jedynie w języku angielskim. A zatem, klienci tej platformy muszą władać tym językiem przynajmniej w stopniu podstawowym.

Giełda Bibox – Opinie klientów i użytkowników

Jakość usług oferowanych przez giełdę Bitbox jest oceniana bardzo dobrze. Opinie klientów na temat giełdy doceniają dużą funkcjonalność, szeroki wybór kryptowalut oraz wysokie bezpieczeństwo wynikające z zastosowania innowacyjnych mechanizmów zabezpieczających.

bibox opinie klientów

Pozytywne opinie o Bibox są wynikiem licznych konkursów i dodatkowych nagród

Opinie użytkowników bardzo komplementują również premie motywacyjną, która umożliwia czerpanie zysków z posiadania kryptowaluty BIX TOKEN. Na wysokie oceny zaprocentowała także niska prowizja na poziomie 0,1%, którą dodatkowo można obniżyć o połowę dysponując tokenami BIX. Dlaczego ogólne oceny są pozytywne.

Opinie negatywne

Występują również mniej przychylne opinie o giełdzie Bibox. Przede wszystkim, wielu klientów zarzuca giełdzie utrudniony kontakt z działem supportu. Dział supportu nie jest dostępny całodobowo, a mała liczba pracowników sprawia, że czas oczekiwania na odpowiedź jest długi.

Niektórzy użytkownicy krytykują również brak dodatkowych zabezpieczeń przy wypłacie środków. Jedna pomyłka użytkownika oznacza utracenie przelanych środków. To sprawia, że niektóre opinie Bibox są mniej pochlebne.

Czy jest to dobry wybór dla przeciętnego użytkownika?

Podsumowując opis Bibox, jest to giełda przeznaczona dla użytkowników, którzy posiadają już wiedzę na temat kryptowalut oraz technologii Blockchain. Aby rozpocząć handel musimy dysponować walutami wirtualnymi, gdyż giełda nie uwzględnia walut fiducjarnych.

Pewne obawy wzbudzają również opinie klientów na temat utrudnionego kontaktu. To może się zdarzać ponieważ zainteresowanie kryptowalutami rośnie, a giełdom szybko przybywa klientów. Niemniej zalecamy, aby na początku wypróbować giełdę wpłacając i wypłacając niewielką ilość kryptowalut. Tak powinna wyglądać standardowa procedura przed rozpoczęciem korzystania z każdego serwisu transakcyjnego.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego